15 Mart 2010 Pazartesi | By: Squaw

Bitter Virgin


Gelişen olaylarda ve de konularda önemini devamlı koruyacak olan Suwa Daisuke' nin,''Bu kasabada tek kızı pas geçeceğim...'' dediği cümlesiyle açılışı yapıyoruz. Kasabanın en çapkını ve de gözdesi olan Suwa Daisuke bir gün hayaletli olduğu hikayesini uydurduğu kilsenin önünden geçtiği sırada yanındaki kızların bu hikayeye inanıp kaçması sonucu tek başına içeri girer ve uzanıp bir süre kilisede kalır.Biraz zaman geçtikten sonra dışarıdan gelen seslerden korktuğu için bir kabine saklanır ve o sesleri çıkaran kız içeriye gelerek kabindeki Daisuke'yi peder sanarak günah çıkartma işlemine başlamıştır bile.Önceleri Daisuke'nin yanlışlıkla bile olsa ufacık temaslarında bile aşırı çığlıklar atarak ondan kaçmaya yeltenen Aikawa Hinako'dur Daisuke'nin bulunduğu kabinin diğer tarafında bulunan ve 'Daisuke' -nin ''BU kasabada tek kızı pas geçeceğim...'' dediği cümle Aikawa Hinako için sarfedilmiştir.

Aikawa'nın o gün kiliseye günah çıkartmaya gelmesinin nedeni; defalarca üvey babasının tecavüzüne uğramış ve ilk kürtajından sonra vücudunun zorlanacak olması nedeniyle doğurmak zorunda kaldığı çoçuğunun 1.yaşını kutlamasıdır.Çünkü doğurmak zorunda kaldığı bebeğini doğar doğmaz evlatlık vermiştir.Ve tüm bu olup bitenleri karşısındaki kabinin öbür tarafında yer alan peder sandığı kişiye anlatmıştır.Tüm istediği evlatlık verdiği için hiç görmemiş olduğu çoçuğunun yaş günü kutlayıp kutlamayacağını öğrenmektir.

Daisuke ise duydukları karşısında büyük bir şok geçirir ve artık Aikawa'ya farklı gözlerle bakmaya başlamıştır.Onun için artık Aikawa pas geçilicek bir kız olmaktan çıkacak tam tersine her an yanında olmak isteyeceği birisi olacak hatta tüm yaşadıklarını unutturmak isteyen kişi olacaktır.Ve tek istediği Aikawa'nın bu yaşadıklarını unutturmak olacaktır.

Bir gün Daisuke'nin kasabayı terk eden ablası da geri dönecek ve Daisuke'nin yaşadığı bu karmaşa da Daisuke'ye yardımcı olacak dahası da Aikawa'nın acılarına ortaklık ederek ona cesaret verecektir çünkü Daisuke'nin de ablasının sorunları olacak ve çevresinde onu anlayacak tek kişi Aikawa olacaktır.

Bir mangaya ilk defa yorum yapacağım açıkçası çok fazla manga okuyucusu olmadığımı belritmek isterim nedeni ise sanırım animelerde canlılık olması- yani ses, müzik, karakterlerin hareketleri...gibi- beni animeye daha çok çekmiştir her zaman ama son zamanlarda sevdiğim ve de sonu bitmemiş ya da bitmiş olup da animesini büyük keyifle izlediğim mangaları takip etmeye başladığım için manga dünyasına da el attım diyebilirim her ne kadar ustalarımın karşısında olamayacak kadar olsam da manga dünyası da cazip gelmeye başladı diyebilirim ve de animesi olmadığı için animesini takip etmeden okuduğum ilk mangalardan birisi diyebilirim Bitter Virgin için...

Konusuna değinecek olursam,gerçekten de okuduğu zaman insanın içini burkacak bir hikayeyle baş başa bırakıyor,içimi acıtmıştı Aikawa'nın hikayesini okumaya başlayıp da bitirdiğim zaman.Yaşananları düşününce insan ister istemez kendini derin ve acımasız şeylerin olduğu bir dünyanın karmaşasına götürüp kendisini orada yaşananları düşünmeden edemiyor.Yine de her şeye rağmen Aikawa'nın yaşama umutla sarıldığını görmek manganın en güzel ve de insanı en mutlu eden tarafı olsa gerek diye düşünüyorum.

Cilt sayısının kısalığı en üzücü kısmı çünkü okuduğum zaman sona yaklaştıkça hemencecik hazır edilmiş bir son hissi yaşamadım dersen kendi yorumuma ihanet etmiş olacağım ama bu his sanmıyorum ki sadece Bitter Virgin için geçerli olan bir şey.Bu his kısa cilt sayısına sahip tüm mangalar için geçerli ama konusu bu kadar güzel olunca bu olumszuluk okuyanı gerçekten de rahatsız ediyor diyebilirim...

6 yorum:

Unknown dedi ki...

Nee-san gerçekten güzel bir mangaya benziyor. Sınavlardan sonra boş bir zamanımda bakıcam buna kesinlikle.

Tanıtım için emeğine sağlık. ^^

Squaw dedi ki...

Rica ederim canım benim ne demek ^^
Konusu güzel bir manga,hoş bir dram,daha doğrusu üzücü bir dram ve çok kısa olduğu düşüncesindeyim ama yine de güzel bir mangaydı, bol vaktin olduğu zaman okumanı tavsiye ederim^^

Unknown dedi ki...

Manga gerçek anlamda güzel bir olaya deyinmiş asıl değindiği konu bana göre bir kravmanın insanlar üzerindeki etkisi. Gerçekten okunması gereken bir manga.

Squaw dedi ki...

Bence de güzel bir içeriği ele almış ki günümüzde reel hayatta da olabilecek toplumsal bir sorunu işliyor,bu yönüyle zaten oldukça iyi bir içeriğie sahip,bu sahipliğe ithafen de okunması gereken bir manga diye düşünüyorum ben de...

Bolaykim o.O dedi ki...

Paylaşım çok güzel ıtır eline sağlık :)
Çok hoş bir manga , ben baya bir önceleri bitirmiştim. Bazı kesimlere ismi itici gelebilir sadece , okumadan karar vermeyin derim :)

Squaw dedi ki...

Rica ederim Eren,beğenmene sevindim :)
Bence de okumadan karar verilmemeli çünkü konusuna bakınca itici bir dram gibi geliyor ama sonu çok güzeldi :)

Yorum Gönderme