12 Mart 2010 Cuma | By: Squaw

Piano: The Melody of a Young Girl's HeartEn büyük hobisi piyano çalmak olan Miu'nun günlük yaşamının anlatıldığı bir yapım.Miu,okul yaşamıyla birlikte piyano derslerine de vakit ayırmaktadır.Ailesi ile sıcak ilişkilere sahip olan Miu, devamlı en yakın arkadaşı olan Yuuki ile vakit geçirmektedir.Aynı okula giden iki arkadaş,okul dışındaki günlükyaşamlarında da birbirlerinden hiç ayrılmamaktadır elbette Yuuki'nin erkek arkadaşıyla vakit geçirmediği zamanlarda.Miu ise okulundaki Takashi'den hoşlnmakta fakat bir türlü duygularını,Takashi'ye açamamaktadır.

Miu,piyano derslerinde zorlandığı bir dönemde çoçukluğundan beri çok sevmiş olduğu piyano çalmayı bırakmayı düşünür.Piyano öğretmeni ise bunatamamıyla karşı çıksa da Miu'yu engelleme çabası göstermez çünkü Miu'nun bir birey olarak geleceğiyle ilgili ya da yaşamındaki durumlarla ilgili kararları,Miu'nun kendisinin almasını ister.

Öğretmeni,piyano konusunda Miu'dan öylesine emin ki onu verilecek olan resitalinde görevlendirmek istiyor fakat Miu içerisindeki kargaşayı (daha doğrusu yaşadığı zorluktan kaynaklanan çaresizliğinden dolayı) çözümlemek adına kendine bu konuda hiçbir şekilde güvenmemektedir.

Konusuna bakınca ve de seri ile ilgili karakterlere göz gezdirince izleme tereddütü yaşayacağınız bir yapım gibi gözüküyor.Aslında içerisinde güzel olaylarıbarındırıyor;Miu'nun gelecek kaygısı,aile ilişkileri,arkadaşlıkta yaşanan sorunlar ya da hayatta zorluklarla karşılaştığımızda vaz geçme duygusunun bizi nasıl da körelttiği...
Miu aslında her insanın gelişim döneminde yaşadığı sorunlarla boğuşan bir simge,gerçek dünyamızda hangi birimiz büyürken onun yaşadığı çelişkileri ya daboşlukları yaşamımızda yer vermedik ki...

Benim için izlenme kategorilierinde çok arkada kalmış bir yapım,günümüzdeki çıplaklığın göz önüne çıkarıldığı animeleri düşününce gerçekten de hak ettiğiyerde olmadığını düşünüyorum bu güzel Soujo yapımın belki de Soujo olduğu için dışalnıyordur -:P-

Müziklerine değienecek olursam,kesinlikle müzikleriyle gönlümde taht kurdu çünkü piyano melodilerini dinlemek kimi rahatlatmaz ki? Seri içerisinde çokfazla piyano sesine yer verilmemiş olsa da Miu'nun piyano dersleri esnasındaki müzikleri dinlemek son derece keyifliydi. Aslında seri içerisinde sık sık piyano sesine yer verilmemesi normal bir durum benim görüşüme göre çünkü her an kulağımıza bir piyano sesi geldiğini düşünsenize kendimizi,anime izliyorgibi değil de bir senfoni orkestrasının konserine gitmiş gibi hissetmez miydik?

Çizimlerine gelirsek,çizimlerinin çok başarılı olduğunu söyleyemem özellikle de ana karakter Miu'nun çizimi birazcık göz tırmalayabiliyor izlerken ama bunugöz ardı ederse izleyici hele de klasik müzik sever bir izleyiciyse bence bir an önce izleme listesini almalı fakat psikopat ruhlu karakterleri seviyorum ve aksiyonhastasıyım diyorsanız sanırım size göre bir seri olmadığını belirtmem gerek.

0 yorum:

Yorum Gönderme