6 Ekim 2017 Cuma | By: Squaw

Arada Onları Dinlemek Gibisi Yoktur; Koreli Aktörlerin Çoğunun İdollerden Daha İyi Sese Sahip Oluşu :3Geçenlerde attığım bir tweet üzerine bloğuma yeni bir karalama konusu keşfettiğimi fark ettim. İş bu noktaya geldiği anda da, ''Hemen karalamaya koyulmak lazım Squ'' dedim ve işe koyuldum. Postum, sesiyle beni kendine aşık eden Koreli aktörler ve kendine hemcinsi olarak yandaş bulan hatun oyuncular üzerine idi ki dizilerde konuşurken kasettiğim bu beni öldürüşleriydi daha çok. Lakin attığım tivitim aslında onların şarkı söylemede de ne kadar iyi olduğu üzerindeydi. Uzatmaya niyetim yok desem de yine başladım ben yazmaya, en iyisi ben susayım da onlar konuşsun. ;)

K-drama izleyici olup da öyle k-pop idol fanlığı olmadı pek. K-pop idol fanlarını küçümsediğim anlaşılmasın lütfen, zira çoğu aktör/aktrisin idollerden daha iyi bir sese sahip olduğunu kabul etmek lazım. İzlediğimiz çoğu dramada aktör ve aktirislerin mutlaka şarkı seslendirişine denk geliriz, hatta fan toplantıları ya da buna benzer etkinliklerde mutlaka rol aldıkları dramanın en çok diline dolanan şarkılarını başrol oyuncularından mutlaka duyarız. Bahsettiğim isimler şarkıcılıktan oyunculuğa geçenler değil elbet, şarkıcılığa ağırlık vermeyen, hatta bırakın çoğu şarkıcılıkta bezi olmayıp da oyunculukla kendilerini bize sevdiren isimler. Ara verdiğim dönemde yüzüne dönüp de bakmadığım aslarım olduğu doğrudur ama geri dönüp pir dönünce de bu konuya odaklanır oldum bu ara. Çoğu dramanın, özellikle de eski dramaların müzikleri benim için büyük hazineler saklar içinde. Yenilerinde de sevdiğim var ama favorim diyebileceği OSTlar genelde 2012 öncesine götürüyor bizi. Ha sadece ses değil, danslarıyla da gönlüme taht kuranlar olmadı değil. :P Şakası bir yana, bazı danslarının sevimliliğini de es geçmek istemedi bu gönül ama bana kalırsa Uzak Doğulular'da Allah vergisi bir ses olayı var, çoğu oyuncusunun sesinin öldürücü bir silah olduğunu hatırlatmakta fayda var bu noktada. Japonlar söz konusu olduğunda biz anime severlerin bir ''seiyuu'' fanlığını unutmamak lazım. *.* Böyle bir güzelliğe sahip olunca da nasıl şarkı söylemesinler? İdollerin bazısı onları dinledikçe utanmalı bence, hatta ben Uzak Doğulular sadece şarkı söylesin ama dans etmesin diyenlerdenim. Severleri kusura bakmasın ama dans konusunda cidden beceriksizler, özellikle de hip-hop ve R&B türünde. Kusura bakmayın ama çoğu aktör ve aktris, ses yanında tip konusunda da çoğu idolü ezip geçer. :3

Neyse, daha fazla çene çalmadan konuya o doğal güzelliklerden iliştiresim var şimdi. Doğal güzellik dediğime bakmayın siz, ekleyecek olduğum bazı isimlerde de estetik mevcut. Lakin ben estetiğe karşı değilim ama nolursunuz aşağıdaki isimlerin bazısındaki gibi farklı burun ve dudaklar yaptırın, tek ürün gibi dolaşmayın ortalıkta ve mümkünse de bu sunbaelerinizden biraz ses kullanma dersi alın. ;) Doğal güzellik demişken, Kore'nin ulusal hazineleri diyebiliriz kendileri için. En azından benim için öyleler. :P


So Ji-seob bu listemin ilk sırasını kimseye kaptırmaz. Elbette ona olan ilgimin etkisi var ama bu konuda kesinlikle torpil geçtiğim düşünülmesin. Zira dinleyip kendiniz karar verin derim. Oyunculuk yanında arada albüm çıkarttığını tüm severleri biliyordur eminim, sevmeyenler ya da takipçisi olmayanlar için bir hatırlatma adına en sevdiklerimden birini şuraya bırakarak başlamak istiyorum. Hemen ardından da bize onu tanıtan dizisi MiSa'nın OST'undan seslendirdiği bir şarkıyı ekleyerek bu güzel yolculuğu başlatalım. 

So Ji Sub Feat Mellow (허각)
Son izlemiş olduğum dramalardan gidersek, eski ama bana yeni olan What's Up Fox'un o sevimli çiftinden gelen şu şarkıyı ekleyelim hemen.Bu listenin unutulmazlarından biri olmayı hak eden Choi Ji Hyuk'un o muhteşem sesini unutmamak lazım ki görselliğini açmıyorum bile. :PChoi Jin Hyuk - Should I Say I Love You Again (Emergency Couple)

Yazıyı hazırlarken biri vardı aklıma gelen, ne zamandır izlemediğim ama izlemeyi özlediğim. O ''killing smile''ı kim unutabilir ki?  The Princess' Man OST'ları şahanedir. Nasıl olmasın ki? Baek Ji Young el attığı her işi başaralı bir şekilde bize sunmuyor mu zaten. Bu konuda bir bu hatun bir de K.Will üzerine kimseyi tanımam. İşte Park Shi Hoo da Baek Ji Young sesinden dinlediğimiz bu güzelliği seslendirmiş zamanında.Park Shi Hoo demişken bonussuz geçmek istemiyorum bu karalamayı. Dramalar içeriğinde ''dans'' ayrıntısına da yer veriyorsa bu konuda da onun eline kimse su dökemez çünkü. :P Zira bir Cheongdamdong Alice dans performansını unutmadı bu gönül.

Park Shi Hoo - Cheongdamdong Alice 


Park Shi Hoo'nun Cheongdamdong Alice dizisinde okumuş olduğu Nazım Hikmet Ran şiirini de unutmayalım.  ♥ 
Bu da başka bir drama sahnesinden güzel bir dans sahnesi ama izlenmeye değer olanlardan. :3 
Eveeeet, bu işin ehlilerinden olan bir ismi şu başlık altında es geçmek bize yakışmazdı sanırım. O gamzeleri de unutulmadı. :3
Hyun Bin - That Man (Secret Garden)Eski ama bana yenilerden olan başka  bir drama daha  Lovers in Paris'in başrol iki oyuncusu da bu dramada birer şarkı seslendirmişler ama hatununkini ekleyeyim dedim. ;)Kim Jung Eun (Lovers in Paris)Ve kapanışı drama dünyasının en sevdiğim çiftine (City Hall çiftim var bir de :3) ev sahipliği yapmış şu güzellikle yapasım var. Wookie benim Koreli aktörler arasında ilk 3'ümün prensidir. Beni tanıyanlar bilir, My Girl ile tanışmıştık kendisiyle. Orda uyuz bir CEO olsa da gönlümü çalmayı başarmıştı. Wild Romance ile tavan yaptığı oyunculuğu, Goblin'de kendini aşmaya ulaşmış, kabul edelim. Ha Goblin öncesi Partner vardı, az biraz durağan olduğu içni fanı olamadım dizisinin ama çok farklı bir Wookie'yi bana tanıtan La Dolce Vita vardı bir de. Derin bir karakterdi Wookie bu kez, onu da severim elbette ama benim için Wookie demek ''Scent of a Woman'' demektir çünkü tüm dramaların klişesi olan o uyuz CEO'ları yıkıp geçen aşırı sempatik, aşırı sevecen bir CEO vardı karşımda bu kez Wookie ve duygularını dökeceği o şarkı söyleme sahnesiyle de kendine nasıl aşık etmesin? Bir de, üzerine sevdiğim hatunlardan Kim Sun Ah ile düet yapıyorsa işte o zaman değmesin kimse keyfime.  


Bu da diziyi hatırlamak adına bu şarkıya ait olan bölümden çiftimizin düeti. Yalnız hemen uyarayım, diziyi izlemeyenler buraya uğramasın lütfen. Spoilerın dibidir çünkü.


Wookie söz konusu diye yine kendimi tutamayacağım galiba, bir de Wookie dans bonusu gelsin. 


Dans demişken, o muhteşem dizinin o muhteşem tango sahnelerinden birisiyle  de noktamızı koyup bu karalamyı özgür bırakalım artık. ♥


0 yorum:

Yorum Gönderme