18 Kasım 2017 Cumartesi | By: Squaw

İkinci Çiftleri Daha Sevilesi Olan Dramalar da Olur BazenSize de oluyor mu bilmem ama bazen izlediğim bir animede ya da dramada ikinci çiftleri başrol çitlerimizden daha fazla sevilesi bulurum. Hatta ana çift yerine keşke ikincileri daha fazla izleyebilseydik diye iç geçirdiğim zamanlarım da yok değil. Bazen başrolleri favorim olan dramalarımda bile karşılaştığım bir durum aslında bu. Başrolü favorim diye kıyak geçmiyorum elbette ama ikinci çift daha göz doldurucu, daha deli dolu olunca nedense benim gönlüm de onlara doğru kayıveriyor. Son zamanlarda da sıkça karşılaştığım durumlardan biri olunca ve bloğumda da buna bir köşe ayırmadığımı fark edince kolları sıvadım haliyle. Kendime göre, yani benim izlemiş olduğum dramalarda favori olarak gönlümü kaptırdığım ikinci çiftlerimle bloğumu biraz süsleyeyim dedim. Aslında onların da çoğu izlemiş olduğum yapımlarda ''main (başrol)'' olarak geçiyor ama hepimizin bildiği üzere öyle geçse de başrol çift bir tane oluyor ve başrol çifte onlardan daha fazla yer ayrılıyor. Neyse, başrolden fazla sevilesi olan çifte kumrular buraya şimdi. ;)

~  Goblin ~

Gong Yoo fanları kusura bakmasın ama objektif olmak gerekirse bu dramanın yıldızı kesinlikle ama kesinlikle Lee Dong Wook idi. Gong Yoo'nun oyunculuğuna bir lafım yok ama içinde bulunduğu aşkı izlemek biraz bayık değil miydi? Başrol kızımız zaten çok sıkıcı bir karakterdi ki onun aşkını izlemek de bayıyordu. İlk izlediğim dönemde 2-3 yıllık ara vermiş olduğum dramaya geri dönüş zamanımdı ve özlemimden olsa gerek o an çok gözüme batmamıştı ama şimdilerde nedense ana çifti sevemiyorum bir türlü. Wookie fanı olduğum doğru, lakin benim için Wooki demek ''Scent of a Woman'' demektir ki hala ordaki gibi aşık bir Wookie görmedi bu gözler. Ordaki güzelliği hala bünyesinde gizliyor Wookie ve sanırım hiçbir dramada da tekrar dışa vurası yok, Kim Sun Ah büyüsü galiba? :P

Neyse, Goblin diyorduk. :3 Goblin'de çift olarak Grim Reaper ve Sunny geçmişini izlemesi daha keyifliydi ve bence çift olarak da bu dramanın yıldızı onlardı. Wookie ve Yoo In Ha seviyorum elbette ama onların geçmişteki hallerini oynayan ikilimiz de çok tatlıydı ve rollerine çok yakışmışlardı. Wookie tek başına bile yıldızken ikisi nasıl olmasın? ;)

Grim Reaper & Sunny~  A Gentleman's Dignity ~
Bu dramanın en büyük hatası başrol hatunu (Kim Ha Neul) bence. Diğer oyuncu kadrosunun güzelliğine karşın büyük bir noksanlık kısmını bu aktris sahipleniyor. Dramada romantizm etiketi de onun sayesinde baltalanmış ne yazık ki. Bu dramayı zaten o kategoriden görmüyorum, erkekleri ve onların dostluklarını güzel işleyişiyle aklımda yer edinenlerden birisi. Hal böyle olunca da ana çifti nasıl seveyim? Rok karakter olarak nefret edilesi, daha doğrusu karısını aldatma özelliğiyle işin antipatik kısmını kaplıyor. Öyle bir katakterde olsa da karısının değerini anladıktan sonraki anları sevmeye değerdi. Dörtlü araya geldiğinde de avukat Choi ile Rok aslında en sevdiklerimdi. Çift olarak da karısıyla favorim Rok idi, hele de o bekarlığa veda partisinde tüm kulüp pistindekiler Oppan Gangam Style ile coşarken Rok'un karısına getirdiği kulaklıkla onların döneminin popüler şarkılarından Macarena ile danst ettikleri an nasıl unutulsun?


Kim Min Sook & Lee Jung Rok çiftinin şekerlikten öldüren dansı :3
~  From Five to Nine  ~
Yamapi sevdiğim Japon aktörlerin başında gelir, hatta favorilerimdendir kendisi.

Üstlendiği her rolde de tatlılık çıtasını yükseltenlerden olduğunu itiraf etmem lazım. Bu draması da aslında çok tatlıydı ama çift olarak kimya sorunu yaşamışlar bence. O yüzden benim asım da kesinlikle ama kesinlikle,  kadının da erkeğin de deli dolu olduğu ikinci çiftimizdi. Gerçi hoş, dramada tam bir çift olduklarını göremedik ama fujoshi olan hatunumuzla onu yalnız bırakmamak adına, ''yaoi'' etkinliğinde hatunun favori yaoi karakterlerden birine bürünmeye gönüllü olan erkeğimizi nasıl sevmesin Squ. :3 Onu favorilere taşımak yetip artıyorken ikisi bir araya geldiğinde ise değmesin kimse Squ'nun keyfine. 

Arthur & Momoe~  Orange Days ~
Ana çiftimiz olan Sae ile Kai de aslında birbirine yakışıyordu ama yine de benim gönlüm, ruhu özgürlüğe düşkün olan Shohei'den yanaydı. Çift olarak görünmeleri zorlu bir süreçten geçse de birlikte oldukları o her an kalbime attıkları oklar yüzünden bir sürü delikler açılıyordu. Keşke ikiliyi yan yana daha fazla görebilseydik.

Sae & KaiShohei & Akane 

~  King2Hearts ~
Başrollerden ne kadın (Ha Ji Won) oyuncusunu severim ne de erkek (Lee Seung Gi) ama o zamanlar izlediğimde pek aşina olduğum isimler değildi. Yani izlerken böyle negatif duygularla izlemedim dramayı ama yine de sevemedim ana çiftimizi. Çok soğuklardı, çok hissizlerdi ve birbiriyle kimyalarının uyuşmadığını düşündüm tüm drama doyunca çünkü bana o birbirlerine (güya :P) olan sevgiyi hiç hissettiremediler. Onların yerine de ikinci çiftimizi daha fazla izlemek istedi bu bünye. Hem görünüş, hem karakter hem de kimyalarının uyuşması bakımından aşırı yakışan bir çift olmuşlardı çünkü.


Princess Lee Jae Shin & Eun Shi Kyung
~  49 Days ~Başrollerin hiçbirine negatif yaklaşımım olmadığı ama ikinci çiftin daha çok gönlümü fethettiği ilk dramalarımdandır belki de 49 Days. Tüm oyuncular seçim açısından fazlasıyla iyiydi ama ikinci çiftin geçmişi... İşte o bambaşkaydı. Goblin'de aynı hissi yaşadım işte, bu dramayı anımsattı bana. Belki de Song Yi Soo'nun konumundan dolayıdır, kim bilir? Belki de Wookie kadar tatlı bir Song Yi Soo izlediğimiz içindir. ;)

Song Yi Kyung & Song Yi Soo~  Love Shuffle ~
Aslında 8 karakteri, yani 4 çifti de aynı kararda işleyen nadir yapımlardan birisi Love Shuffle ve 4 çiftin de deli dolu oluşundan belki de en sevdiklerimden. Eğlenceli mi eğlenceli, komik mi komik karakterleriyle ayrı tuttuğum bir yapım aslında. Çiftlerin hepsini sevsem de ikinci konumdaki şu tatlılık abidesi çiftimiz en sevdiklerimdendi.

Kairi & Ojiro

Hele de böylesi bir öpücük sahnesiyle nasıl sevilmesinler?~  Wild Romance ~
Aslında ana çiftini de sevdiğim bir yapım Wild Romance. Wookie'nin oyunculuğunu geliştirdiğini en çok fark ettiren dramalarından birisi. Çok fazla eğlenceli, çok fazla Wookie dolu. Çift olarak da fazlasıyla eğlenceliler, sadece birazcık romantizm boşluğu var. O yüzden diyorum ya, Wookie demek Scent of a Woman demek diye hep. *.* Wild Romance ise dediğim gibi oyunculuğuyla ciddi anlamda göz doldurduğu Wookie dramalarından birisi ama orda bir ikinci çift var ki kesinlikle görülmeye değer. Çok tatlılar, çok deliler, çok komikler, çok eğlenceliler ama hepsinden öte birbirilerini aşırı şekilde tamamlayıp, birbirlerine fazlasıyla yakışmışlar.

Kim Dong Ah  & Kim Tae Han
~  Heart to Heart ~Her ne kadar başrol erkeğimizin fanı olduğum için fark edip de konusu için izlemiş olduğum dramalardan biri olsa da ikinci çiftini desteklediklerimden biri olup çıkıverdi bu yapım. Başlarda ana çiftimizi sevimli bulsam da Chun Myung Hyung karakterini pek sevemedim. Nerde o What's Up Fox'ın sevimli mi sevimli, aşık mı aşık erkeği Myung Hyung, nerde Heart to Heart'ın doktoru. Öte yandan ise ikinci çiftimiz olan Detektif Jang Do Soo ile ona vurgun olan kızımız çok ama çok şekerdi. Çıtı pıtı ama karakter olarak tatlılıkta tavan yapan Ko Se Ro aşkı ile çok sempatiklerdi. Çok deli dolu işlenmemiş belki ama bir araya geldikleri an ben ve ben gibi onları sevenleri tatlılıktan öldürecek güzellikte oldukları gün gibi aşikar. ;)

Jang Do Soo    &  Ko Se Ro
İşte benim için ana çiftlerinden öte olan tatlılıklarım böyle, belki daha fazlası vardı gönlümde bir yerlerde ama yazıyı hazırlamaya karar verdiğim anda aklıma ilk gelenler bu isimlerdi. Belki de aklıma en çok kazınanlarıydı. Nedeni neydi bilmem ama ben onları izlerken aşırı keyif aldım ve bünyeme kendilerini gerçekmişçesine büyük bir sevimlilikle işledim, keşke onlardan daha çok görebilsek. Böylece sıkılacağım dramalarım varsa bile izlerken onları görüp yüzümde tebessüm oluşturdukça o dramadan soğumak aklıma bile gelmezdi. :P Neyse, gidip biraz anime izleyeyim bari. Olmadı izlememiş olduğu  1-2 dramadan birini açıp da Wookie ile hasret gidersin bu Squ, yoksa böyle olmayacak ve gidip gidip eski dramalara gömülecek. :P :D

0 yorum:

Yorum Gönderme