22 Mart 2018 Perşembe | By: Squaw

Bazen asla olmamış gibi davranmak istersin, en başa dönmektir tek dileğin ama en başa dönebilmek sandığın kadar kolay değildir. ~ Kowagaranaide, Soba ni Ite ~
KÜNYE:
Orjinal Adı: こわがらないで、そばにいて , Kowagaranaide, Soba ni Ite
Diğer Adları: Do not be afraid, stay by your side.
Tip: Manga
Cilt Sayısı: 1
Bölüm: 6
Yıl: 27 Kasım 2015 - 25 Mart 2016
Tür: Dram, Romantik, Yaoi
Yazar/Çizer: LongBazen asla olmamış gibi davranmak istersin, en başa dönmektir tel dileğin ama en başa dönebilmek sandığın kadar kolay değildir. Ondan sonra her şeyin iyi olacağını da düşünürsün ama bu hayatının en büyük yanılgılarından biridir. Sakai böyle düşündüğü bir anda hayatının en kötü anlarından birini yaşayacağını tahmin etmemiştir eminim. Yanından bir an olsun ayırmak istemediği Ono Shizuka ile en başa dönmek istemektedir, yani hiçbir şeyin yaşanmadığı, daha doğrusu başlamadığı o ana. Çoktan birbirlerine karşı bağlanmış olan Sakai ve Shizuka, Sakai'nin bu isteği üzerine tartışmaktadır. Sakai'nin evinin merdivenlerinde başlayan tartışma tahmin edeceğiniz üzere pek de iyi sonuçlanmayacaktır. Aslında Shizuka'nın en büyük isteği Sakai'nin ayrılık nedenini öğrenmek ve aralarındaki meseleyi çözmeye çalışmaktır. Lakin, hayatta planlamadığımız anlar gelip çatar, bu anlardan biri de Shizuka'nın o merdivenlerden düşüp yaralanmasıyla başlar. Shizuka hastaneye kaldırılır ve tedavi gördükten sonra eski sağlığına kavuşur, aslında tam olarak kavuşma değildir bu, Sakai'yi tamamen hafızasından çıkarmıştır çünkü. Her şeyi hatırlayıp sadece Sakai ile olan kısımları ve Sakai'nin hayatındaki yerini silmiştir tamamen.Sakai, bu duruma üzülse de olayların böyle kalmasını diler çünkü Sakai, aynı cinsiyet aşkının zorluğunun farkına varmış ve çocuk delisi olan Shizuka'nın hayatından çıkmayı dilemiştir. Böylece, Shizuka karşı cinsle evlenip güzel bir gelecek kurabilecektir ama bu sadece Sakai'nin fikridir çünkü oturup da bu konu üzerine Shizuka'nın fikirlerini öğrenmemiştir asla. Aralarındaki bağın koptuğunu düşündüğü anda Shizuka sıfırdan Sakai'nin hayatına girmeye başlar. Pastacı olan Shizuka yaptığı nefis tatlıları yiyen insanları gördükçe mutlu olmaktadır ve Sakai'nin yüzünde gülümseme olsa dair devamlı bir hüzün saklı olduğunu fark edip tatlılarıyla ona mutluluk vermek ister. Bu isteği doğrultusunda da yalnız bırakmak istemediği Sakai'yi sık sık görmeye gitmeye başlar, elbette onun seveceğini düşündüğü tatlıları yaparak bu ziyaretlerini gerçekleştirecektir. Sakai geri durmaya çalışsa da dediğim gibi bazen hiçbir şeyi en başa dönüderemezsin, boşa kürek çekmekten başka bir şey değildir bu, hele de hayatının anlamı olduğunu düşündüğün biriyle yaşadıkların bu kadar derinse.
Bazen manga okumaya sardığım dönemler olur, hatta bu dönemleri de partlara bölebiliriz. Sadece bir türe yoğunlaşırım bazen, bu aralar da yaoi dünyasına yoğunlaştım gibi bir şey, peki pişman mıyım? Hayır, aksine çok güzel dünyalara adım attığım, daha önce farkına varmadığım mangakaları keşfettiğim bir dönemdeyim. Kowagaranaide, Soba ni Ite ile de tanışıklığımız böyle başladı işte. MAL'da öneriler kısmında ordan oraya atlarken afişlerinin güzelliğine vurulduğum bir isim oldu. Bazen bu his doğrultusunda tedbirli yaklaştığım da olmuyor değil çünkü afişine kanıp çok sıkıcı yapımlarla karşılaşmadım değil ama bu kez farklıydı. Bu kez hikayesiyle, kısalığına rağmen derinliğiyle beni benden alan bir isim vardı karşımda. Çiftin güzelliği bir yanda dururken mangakanın çizim tarzının güzelliği beni kalbimden vurdu diyebilirim. Ukesinin de benim sevdiğim tarza sahip oluşu bu mangayı apayrı yere taşıyordu. Mahsun bir auraya sahip olan ve sevimli tavırları taşıyan ukeleri okumak hep en sevdiğim kısmı olmuştur yaoi dünyasının. Aşırı oranyan ve agresif ukeleri okurken sıkıldığımı fark ettim. Neyse, manga diyorduk, kısalığına rağmen bir çırpıda bittiği doğru ama o hızlıca gidişinin ardından bıraktığı tat ayrı bir güzellikte. :)
Genelde yapımların finalini daha çok değerlendiririz diye bir kanım var ama nedense bu manga girişiyle sizi hiç ummadığınız bir anda yakalıyor, burda bir parantez açasım geldi. :D Ben böyle güzellikte bir giriş beklemiyordum, bir anda nereye adım attığımı idrak etmeye çalıştığımı bile fark edemedim. Belki biraz abartı geliyordur kulağa ama beni girişiyle direk kendine çektiğini itiraf edesim var bu noktada. Finali ya da gelişme kısımları kötü demek değil bu elbette ama girişi tüm mangaya bedel benim gözümde. Totaliyle değerlendirdiğimde elbette hepsine dair güzelliği var ama, '' Kowagaranaide, Soba ni Ite anlam olarak senin için nedir?'' diye soran olursa cevabım basit; giriş bölümü. :3Çoğu yaoinin finai mutlu biter, bu dünyaya adım atan çoğumuz bunu biliyoruz eminim ama bazıları ardında hüzünlü bir tat bırakır. Kowagaranaide, Soba ni Ite de onlardan biri olacak sandım, hatta korkuyla okuduğumu itiraf etmem lazım. :D Mangakası bu güzelliğe kıyamamış olacak ki beni fazlasıyla tatmin eden bir finalle karşıladı. Çiftin güzelliğinde kaybolduğum mangaların türü ne olursa olsun hüzünlü sonlar en nefret ettiğim şeydir, o güzelliğe kıyılmasına karşıyım sanırım. Kowagaranaide, Soba ni Ite'nin çifti güzelken o tatlı dünyası işkence gibiydi yalnız, benden söylemesi. :P Ben gibi tatlı, özellikle de bu tip tatlılara zaafınız varsa mangayı okurken kıvranmanız olası. Sizi bilmem ama ben kıvrandıkça kıvrandım ama öte yandan da böylesi bir güzellikle tanışmış olmanın verdiği o tatla okuduğuma hiç de pişman olmadım. Siz de böyle hisseder misiniz hissetmez misiniz bilmiyorum ama bence bu ikili dünyasının tadına bakın derim. ;) 0 yorum:

Yorum Gönder