7 Haziran 2018 Perşembe | By: Squaw

Kimura-san İle Tatillerin En Güzeli ~ Long Vacation ~KÜNYE
Adı: Long Vacation
Türü: Romantik
Bölüm Sayısı: 11
Yayın Kanalı: Fuji TV
Yayın Tarihi: 15 Nisan 1996 - 24 Haziran 1996
Yazar: Eriko Kitagawa
Yönetmen: Kozo Nagayama, Masayuki Suzuki, Yuji Usui
Müzik: Daisuke Hinata
Dil: Japonca
Ülke: JaponyaDüğün günü terk edilen 30'larında bir gelin, girdiği yarışmaya bir adım kalmış olan bir piyanist, piyanosu yanında her şeyinden etkilendiği senpaina açılamayan bir kohai, doğru dürüst iş tutturamamış olup da sevgilisiyle yurda dönen göçmen kuş konumundaki erkek kardeş, bunlara eşlik eden bir Momo-chan ve Ruko-chan. Hepsinin toplanıp da eğlenceli birseyirlik sunmak için bize geldiği Long Vacation. Eskiliğine rağmen sevilesi, oyuncularının yeni çıkış yaptığı dönemlerde oluşuna inat izledikçe izleme isteği bırakan ama bunlardan daha da öte olan doyuruculuğu ile 11 bölüm gibi güzel bir ismi size hoşça bırakan bir dizi olmuş Long Vacation. Kimura Takuya ile o tatile çıkmak için can atabileceğimiz bir his aşılaması da cabası. :3Sena-kun piyano çalmayı görevden öte gören bir piyanisttir ve girecek olduğu yarışma ile de bu sevgisini kanıtlamak istemektedir. Aslında sevgisinden ziyade kendisini kanıtlayabilecek olduğu o müzik dünyasına büyük adımlarla giriş yapmaktır istediği. Minami ise hayatında yapması gereken her şeyi yapmış, artık son kalan şey olan o evlilik yoluna girmeye de adımını atmıştır çoktan. Erkek arkadaşı ile evlilik kararı almışlardır ama Asaruka'nın son hamlesiyle bu adımı hiç atamayacaklardır çünkü hiçbir şey söylemeden düğün günü Minami'yi ortada bırakmıştır. Bunu kabullenemeyen Minami, düğün gününün sabahı soluğu Asakura'nın evinde alır ama kapıyı açan o olmaz elbette. Asakura'nın ev arkadaşı Sena'dır onu karşılayan. Sena ne olduğuna anlam veremez başta ama Minami ile konuştuklarında ikisi de damadın tek bir not bırakmadan Minami'yi düğün günü terk ettiğini anlar. O an napacağını bilemeyen Minami, evde piyaonuyu görünce Sena'dan onun için bir parça çalmasını ister ve ikilinin birbirinin hayatına girişleri de bu ezgiler sayesinde başlamış olur.Minami, birkaç gün sonra ansızın Sena'nın karşısında belirir çünkü düğün parasını da Asakura'ya kaptırmıştır ve ne gidecek bir yeri vardır ne de harcayacak parası. Yapabileceği en iyi şey olarak da Asakura'nın yerine geçmeyi görür, tabii kimlik olarak değil kastettiğim. Minami, Sena'nın yeni ev arkadaşıdır artık. Elbette olaylar ikilimiz etrafında dönmez. Zamanla, girişteki ne kadar saydığım karakter varsa, hepsi bir bir dökülür ortaya ve bizi de şenlikli bir yolculuğun beklediğine işarettir bu. Hepsiyle keyifli, bir o kadar da özenilesi olan bağların ortasında bulursunuz kendini. Bu yetmeyecektir elbette, o bağların kuvvetlenişini gördükçe sizi de bir şeyler orda olmanız için dürtecektir. Bu da, bu uzun tatilin en güzel başlangıcı olacaktır. ;)
Kimura Takuya fanlarından mısınız bilmem ama benim en sevdiklerimdendir kendisi. Ona ait bir şeyler izlemek en büyük hobilerimden biri olmuştur hep. Kendisiyle tanışıklığımız çok zaman önce İzmir'deki Japon Filmleri Festivali'nde izlemiş olduğum Love and Honor ile olmuştu. Tanışıklığımızdan ziyade kendisine vurulduğum an diyebiliriz. ;) :D Ondan sonra dizileri geldi sırayla, sırayla derken kronolojik olanı değil aslında, keyfime göre gözüme ne kestirdiysem izledim diyebilirim. Long Vacation izleme fırsatı yeni oldu, ona gelene kadar Love Generation'ı da pek bir sevmişimdir. Kimura-san'ı romantik rollerde görmeyi çok severim hep. Her ne kadar diğer rollerde de başarılı olduğunu düşünsem bile ben onu romantik adam olarak sevmişimdir hep.


Samuray teması sevenlere ilaç gibi gelebilecek filmlerden biridir Love and Honour. 

Long Vacation benim için yılına göre çok  başarılıydı, dramada kullanılan o müzikler konunun atmosferine çok yakışmış, konuyu daha da şenlikli hale getirmiş, karakterlerin sunduğu tavırlardan bahsetmiyorum bile. Minami-chan rolündeki hatun tam anlamıyla benim sevdiğim tarzdaki ana karakterlerden. Fazlasıyla eğlenceli, oldukça sevimli ve söyleceği hiçbir şeyi sakınmayan tavırlarıyla gönülümü nasıl kazanmasın? Dramanın parlayan yıldızı oydu aslında, Kimura'yı yabana atmıyoruz elbette ama Sezar'ın hakkı Sezar'a. ;)  Dizinin atmosferi diyorduk, o atmosfere yakışan şekilde ilerleyen olaylar ve o olayların ilerlediği şekildeki samimi noktalanışı... Belki fazla parıltılı gelmemiştir çoğu izlere ama ben samimi sonlardan yana olduğum için beni fazlasıyla doyurdu. Sadece sona 5 kala bazı kısımlar drama klişesinden nasibini almıştı ama o kadar kusur kadı kızında da olmuyor mu ki? Onları da görmezden gelmek istedi bu bünye, nitekim öyle de yaptı. Zira orda bir Kimura-san varken gözüm nasıl ona buna takılsın? Hem de onunla uzun bir tatildeyken!! *.*Sizi bilmem ama ben bu tatili çok sevdim, hatta hiç bitmesin istedim. Eh, haliyle yanımdaki tatil arkadaşım Kimura-san olacaksa varsın o tatil hiç bitmesin. ;)Eh, şöyle dudak mimiklerini de kullanırsa ne ala. *___ *Şu tatlılığı da eklemeden geçip gidesim yok hiç. :) Anime yapımlarını bile kıskandırabilecek sevimlilikte olan şu tatlış openingi de şuraya bırakalım. *.* 


0 yorum:

Yorum Gönder