28 Temmuz 2018 Cumartesi | By: Squaw

Bir Sigara Sahnesi Bu Kadar Güzel Olmamalı! ~ Yaoilerdeki Sigara Sahneleri ~
Sigara kullanmayan kesimdeyim, kullananlara karşı bir nefretim de yok, herkes kendinden sorumludur çünkü. Neyse, bu kadar kamu spotu yeter. :P Sigara içmesem de içenlerin bazısının karizmasına karizma kattı mı işte orda, ''Duralım bir saniye.'' derim. Özellikle bazı anime ve mangalarda karakterlere baya bir yakıştığını itiraf etmem lazım. Aslında başlığımın amacı karakterleri didiklemek değil, karakterlerden daha çok o sahnelere değinesim var ama daha çok sigarayla bütünleşmiş güzellikler, yani çift sahnelerinin güzelliğinden bahsetmek istedim. Aslında pek denk geldiğimiz bir olay değil, daha çok yaoilerde karşımıza getirilen güzelliklerdir çift sahnelerindeki bu sigara sahneleri. Bu nedenle de yaoi sahneleri deşesim var bu kez. Bloğum bu ara yaoilere çalışır oldu sanki birazcık. :P :D

Yaoileri severek okuduğumu bu noktada belirtmeme gerek yok sanırım, başlığa taşıdığım bu isimlerin konularına pek değinesim yok, zaten birkaçına bloğumda yer ayırmıştım. Ben daha çok bu başlığın adına yakışır olarak sigara sahnelerinden gideceğim. Bazılarında karakter de getirebilirim karşınıza, zira Takano-san'sız bir sigara muhabbeti yapmaktan herkesi men edebilirim. :P haha Neyse, şakası bir yana gelelelim deşmeye~


Hydra
Bu mangayı ne kadar sevdiğime dair içimi döküşümün üzerinden çok geçmedi aslında. Çok geçmemesine rağmen özlediklerimden biri olduğunu belirtmem lazım. Karakterleri ayrı, konusu ayrı güzelken sigara sahnesinin ayrıca güzel oluşundan bahsetmeye gerek yok sanki. Aslında var, bu nedenle de konuya bu güzellikle başlayayım dedim.
Aslında bir çifte ait sahne değil ikilinin sahnesi, daha çok iyi arkadaş olup da aşkta da tam tersi bir konumda olan bu ikiliye ait bu güzelliği getireyim dedim. Yani, birer rakip durumunda olan ikilinin sahnesi değinmek istediğim. Hatta sigara sahnesi de serimizin ikinci erkeğinin rakibi olan as oğlumuzla konuşmaya gittiği, hatta ikisinin gönlünü çelen karakterimizle birlikte olduğunu dile getirişinin devamı olan bir andı. Buyrun bu güzelliğe göz atmaya~Sekaiichi Hatsukoi 

Sekaiichi Hatsukoi denilince hepimizin içinden, ''Takano-san~~!!'' diye çığlık atıp kalp dolu bakışlar fırlattığımıza eminim. 
Başlıkta onu bonus olarak sahneye çıkarıyorum aslında ama bu isme yer vermemin asıl nedeni başka biliyorsunuz. Takano-san tek başına bir afetken sigara sahnesiyle kalbimize o okları saplayan bir çiftimizin ev sahibidir Sekaiichi Hatsukoi. Yan hikaye tadında bize sunulan Sekaiichi Hatsukoi Movie: Yokozawa Takafumi no Baai isimli filminin çiftinden bahsediyorum ki filmi kalplerimize kazıyan sahnelerinden biridir eminim bu sigara sahnesi. Sizi bilmem ama beni kendine hapsetti diyebilirim. Hem de öyle böyle değil, çiftin güzelliğinde kaybolurken o güzel çiftin böylesi hoş anında yolumu tamamen kaybettiğimi itiraf etmem lazım.

Kirishima &  Yokozawa ikilsinin şu sahnesini nasıl unutabiliriz ki? 
 Koi ga Bokura wo Yurusu Hani 

Manga çok güzel başlıyor aslında ama giderek saçmalamaya doğru ilerliyor. Oysa çifti de güzeldi bu hikayenin. Dog Style mangasıyla tanıştığım Sensei'nin başka dişe gelir ne çalışması var diyerek giriştiğim bir isimdi ama o mangası kadar beni kendine çekemedi. Öte yandansa sigara sahnesinin güzelliğinde kaybolduğumu da itiraf etmeden geçip gidemedim. ;)

Çiftin içindeki duyguları, yani birbilerine karşı olan hislerini daha ortaya dökmeden önce yaşadıkları anlardan biri, zira daha tanışıklıkların yeni başladığı dönemler ama ukemizin semeye göz koyduğu için ortaya döktüğü tavırların getirisi olan bir sigara sahnesi olduğuna da değinmeden geçip gidesim yok hiç. :)


 1999 Shangai 
Mafya çetelerinin çatışmalarının ortasında geçen bir Romeo & Juliet hikayesi diyebiliriz. :P :D Düşman ailelerden olduğunu bilmeden birbirinden hoşlanmaya başlayan ikilinin hikayesi bu isim. Sigara sahnesinin güzelliğini paylaşanlar aslında çiftimiz değil, bunu belirtmek boynumun borcu. Sahneyi sahiplenenler ukemiz ile ona karşılıksız aşk besleyen yakın akadaşı.


 1/2 Cigarette 
Aslında serinin adına bakmayın siz, seride etkileyici bir sigara sahnesi yok ama mangaya adını veren kısımlardan oluşan anlar var. Paylaşımım da manganın kapaklarından birisi, görünce böylesi bir başlıkta paylaşılmadan kenara atılmamalı diye geçirdim içimden ve bu güzelliği de gün yüzüne çıkaralım istedim. :D Flaver 
Yes, My Destiny (Kashikomarimashita, Destiny) mangasından sonra mangakanın başka yapımlarına da göz atayım deyince Flaver ile karşılaşmıştım ve nasılsa başka mangasını sevdim bari diyerek Flaver'ı da okuyup tamamladım. Elbette You are My Destiny kadar beni cezbedemedi ama çift fena değildi. Konu da güzeldi aslında ama işlenişi kötüydü, okurken kopukluk hissi veriyor fazlasıyla. Öte yandansa çift sahneleri, yani smut olayı sağlamdı, çifth sahnelerinden daha fazla cezbedeni ise sigara sahneleriydi. Keşke manganın tüm içeriği kendini bu sigara sahneleri kadar derine işletebilseydi. :(Sizin ne gibi favori sahneleriniz var bilmiyorum ama ben ''sigara sahnesi'' deyince ilk etapta aklıma gelenleri buraya taşıdım. Umarım başlığa göz atarken en az benim kadar keyif almışsınızdır. Alanlar çoğunlukta mıdır bilmem ama orda bir yerlerde benden birilerinin olduğunu biliyorum. ;)2 yorum:

Nilüfer'in Koleksiyonu dedi ki...

Ben de sigara içmiyorum ama yazı beni benden aldı... Kesinlikle katılıyorum! :..D

Squaw dedi ki...

@Nilüfer'in Koleksiyonu

İkinci partını hazırlamayı planlıyorum bu ara çünkü bu yaoi mangakaları sigara sahnelerini ciddi anlamda çok başarılı tasarlıyor. Hepsi beni benden almaya yetiyor, hatta yetiyor da artıyor.

Bu güzel konuyu güzel yorumunla şenlendirdiğin için de teşekkürler. <3

Yorum Gönder