1 Ocak 2019 Salı | By: Squaw

Japonya'dan Esintiler~ (Japonya'dan Gelen Hediyeler) ♥
Japonya'ya olan sevgimi sağır sultan bile duymuştur artık eminim. Bu sevgimin getirisi olarak da oraya dair ne varsa gözüm kapalı bağlanabilirim. Elbette, bana uymayan şeyler var, sushi mesela. Belki ülkesinde yesem fikrim değişir, bilemiyorum ama burdaki Japon restoranında deneyip de alışamadığım Japon tatlarından biri. Neyse konuya dönecek olursam bugünkü konum bana ordan gönderilmiş olan güzel esintiler. O esintilerde kaybolmak gibisi de yoktu haliyle. Ah biri beni atsın şu Japon topraklarına ama geri dönmemek üzere. ;) 
Ne zamandır eklemeye üşendiğim şu güzellikleri bırakasım var buraya bugün. Japon penpallerimle yaptığımız değiş tokuşlarda gelmiş olan çok güzel hediyelerim oldu. Kendileriyle hala görüşüp arada laflıyoruz haliyle ama değiş tokuş pek yapmıyoruz artık. Olsun, edinmiş olduğum arkadaşlıklarım ve güzelliklerim yeterli benim için. Çok değerli insanları tanımış oldum.


Sakiko 

Sakiko ile aslında bir dil sitesinde tanışmıştık. Ben daha çok İngilizce yazışmak için girmiştim ama ülkemi belirtmemiştim. O da İngilizce için oradaymış ve biomu okuyunca yeterli görüp pratik yapabilirz diye yazma kararı almış bana. Türkiye'den olduğumu öğrenince de pratik yapmasak bile arkadaş kalmak istediğini söyledi. Ben dil konusunda yardımcı olamayacağımı söyledim çünkü. O da sadece dil için arkadaşlık aramadığından bahsedip Facebook'ta da takipleşmek istediğini söyledi. O gün bugündür hala arkadaşız, bu bahsettiğim olay 4-5 yıl öncesi bu arada. Ha kendisi eşinin işi dolayısıyla Amerika'da yaşıyordu o dönem ve Japonya'ya abisinin düğünü için gittiği o hengameli ortamda bana hediye göndermek istediğini, bu nedenle de adresimi göndermemi istemişti. Sağ olsun, zevklerimi de öyle tahmin etmiş ki Ghibli'nin havlularından tutun da popüler olan ne kadar abur cuburu varsa göndermişti. (‿♥)Bunlar da çok değerli Totoro ve Kiki havlularım. 
Sakiko'nun gönderdiği takvime bayılmıştım, benim yılıma Ren koymuşlardı ve bunu konuştuğumuzda kendisi de Nana'nın fanı olduğunu söylemişti. :)
♥ Shun 

Shun tanıdığım en naif, en hoş ve en kibar arkadaşlarımdan biri. Onunla da tanışıklığımız 3-4 yıl öncesine dayanıyor ve bir penpal sitesinde tanışmıştık. Sakiko gibi Shun'un da ilk Türk arkadaşı bendim. Onunla da çok güzel gönderilerimiz oldu ve Shun o gün bugündür aynı sıcaklığını koruyan bir arkadaşım. Shun sayesinde de anime ve mangalarında sıkça görmüş olduğum şu meşhur Calpis içeceğini tadabilmiştim.

Babam da Shun'un göndermiş olduğu şu  pririnç çayına pek bayılmıştı. :)Shun'un da tüm hediyelerine ayrı ayrı düşmüşümdür ama şu göndermiş olduğu tele de takılabilen omikujisinin yeri gönlümde ayrıdır. *.* (Yanlış değildir kanımca çünkü ne olduğunu sorduğumda bana böyle anlatmıştı. ♥)
Shun'n göndermiş olduğu abur cuburlardan en çok şu meşhur markalarından biri olan Meiji'nin tiramisulu olan abur cuburuna bayıldım, çok leziz bir şey. :3Shun'un  göndermiş olduğu şu sevimli bez çanta ile tatlış mendillere de ayrıca düştüğüm doğrudur. *.* ♥ Kenji 

Kenji ile Facebook'un bir sayfasında tanışmıştık. Onunla da bu tanışıklığımız 2-3 yıldır devam ediyor. Onun Türk arkadaşı var baya, hatta benden önce de aralarında değiş tokuş yapmışlar baya ama benim de Japonya sevgimi görünce bir gün bana da özelden yazıp hediye göndermek istediğini, hatta karşılık beklemediğini söyledi. Bu arada, Kenji Güzel Sanatlar'dan emekli biri ve resim yeteneği var. Anlaştığı arkadaşlarına onların yapmış olduğu portrelerini de gönderiyor. ♥ Sayesinde meşhur Pocky'lerinden tadabilmiştim, pek bi'beğendim. :3 Yukardaki resimde yer alan şu cipse de ayrıca bayıldığım doğrudur. 

Kenji de çok güzel hediyeler yollamıştı ama en çok da şu kase ve chopstick takımına düşmüştüm.
Bir de, Kenji hediyeleri Rilakkuma paketiyle yollamıştı. *.*
♥ Toshi 

Toshi aslında Fransa'da yaşıyor ama her tatilde Japonya'ya gidiyor. O diğer Japon arkadaşlarıma göre biraz daha rahat biri. Çok konuşkan, pek çekingen değildir. O da kendisi bana kartpostal göndermek istediğini söyleyip adresimi istemişti sağ olsun ama sürpriz yapıp içine her defasında küçük bir şeyler de eklemişti. Birkaç kere kartpostal göndermiş oldu böylece.


Bunlar göndermiş olduğu kartpostallardan. *.* Fuji-san ve Fransa'da yaşadığı Dijon'dan bir görüntü.  Japonya'dayken de meşhur Ginza'nın görüntüsünü taşıyan bir kartpostal göndermişti. *.*Bir keresinde Fransa'dan gönderdi, haliyle oraya özgü bir şeylerdi ve öğrendim ki o hardal bildiğimiz hardal değilmiş işte. :P Şu göndermiş olduğu şaraplı hardalı tattık, lakin pek bana hitap etmedi.Japonya tatilindeyken de şu meşhur Kit-Kat'larından göndermişti, ablam ve babam bayılmışken ben pek sevemedim ne yazık ki. O mor paket de şu meşhur tatlı patatesleri var ya, onunla yapılan bir çikolata imiş. :)♥ Onur 

Japonya'dan gelenleri eklerim de Onur'cuğumunkileri unutur muyum hiç? Onur 1 yıllık eğitime gitmişti oraya, o da nee-san'ını unutmamış sağ olsun. Bir adet şu tılsımlardan, bir adet de One Piece bozuk para cüzdanı getirmiş.


0 yorum:

Yorum Gönder